Co na okno?


Obojętnie czy mieszkamy w bloku, czy domu, zawsze stajemy przed dylematem, jak zabezpieczyć swoje okna przed wścibskim okiem sąsiadów, czy też rażącymi promieniami słońca. Dawniej sprawa była prosta, bowiem w całej Polsce królowały firany i ciężkie zasłony. Szybko odeszły one jednak do lamusa, bowiem były one niepraktyczne i wymagały częstego prania, prasowania, krochmalenia i tak dalej. Oczywiście można je jeszcze w niektórych mieszkaniach spotkać, jednak są w ogromnej mniejszości.

Dziś ogromną popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju żaluzje pionowe poznań i rolety, które są dużo bardziej praktyczne i łatwiejsze w utrzymaniu, aniżeli wcześniej wspomniane firany i zasłony.

Żaluzje nie przypominają już tych aluminiowych pasków z przełomu wieków. Dziś są dostępne w oryginalnych wzorach, modelach i kolorach, co sprawia, że sprawdzają się świetnie jako kompozycja wyposażenia domu.

Podobnie rolety. Dawniej można je było spotkać jedynie w biurowcach i gabinetach lekarskich, dziś są ozdobą każdego okna. Nie dość, że odcinają nasz domowy świat od tego zewnętrznego, to w dodatku są ozdobą mieszkania podobnie jak żaluzje.

Obojętnie czy zdecydujemy się na wybór żaluzji, czy rolet, na pewno będziemy zadowoleni.