Dlaczego dachy przeciekają?


Dach naszego domu jest stale wystawiany na próbę poprzez jesienne ulewy czy zimowy śnieg. Największym testem jest jednak nie puchowy śnieg, a znana nam ponura aura spowodowana topniejącym śniegiem. Jest to prawdziwa próba na przeciekający dachy. Jednak czy to tylko wina złej natury? Oczywiście, że nie. Profesjonalna naprawa dachu z papy. Przeciekanie dachu, to zwykle wynik źle zamontowanej foli czy blachy dachowej oraz brak poprawnego uszczelnienia. Jest to więc wina nie tylko złych warunków, a konkretnie błąd ludzki fachowca, którego wynajęliśmy do tego zlecenia.

Przeciekający dach, to coś z czym absolutnie nie da się żyć. Obecna na poddaszu wilgoć będzie skutecznie niszczyć drewniane panele, na które zwykle decydujemy się na strychu. W skrajnych przypadkach dach może przeciekać jednak do tego stopnia, że dosłownie woda leci nam na głowę. Przed tym możemy się jednak uchronić zwracając uwagę na pewne sygnały, które świadczą o tym że dach może być nieszczelny. Są to na przykład: obecna wilgoć, pleśń, czy świetliki dachowe, które jasno informują nas o tym, że coś jest nie tak.

Remont dachu, to koszt, którego możemy uniknąć upewniając się że usługę świadczy nam polecona osoba, czy firma z długą historią i dobrą oceną. Jeśli jednak zaniedbaliśmy ten element, to niestety czeka nas naprawa dachu, która uszczupli nasze finanse, ale wreszcie zapewni spokój i uwolni nas od wszechobecnej wilgoci.

Usługi budowlane: ATP-ELEWACJE.