Proces z bankiem o kredyt we frankach


W pierwszy dziesięcioleciu dwudziestego pierwszego wieku wielu Polaków zdecydowało się na wzięcie kredytu we frankach. Prawnik i kredyty frankowe kancelaria prawnicza. Działo się tak dlatego, że przy tej samej zdolności kredytowej można było było zaciągnąć znacznie większą ilość pieniędzy na zakup mieszkania. Co więcej, waluta w tamtym okresie była rekordowo tania, a kredyty przyznawano dość łatwo. Pod koniec pierwszego dziesięciolecia pojawił się kryzys gospodarczy, a następnie krach walutowy w drugiej połowie drugiego dziesięciolecia. Wszystko to sprawiło, że grupa osób posiadająca kredyty w tej walucie stała się popularnymi frankowiczami w przekazie medialnym. Chodzi więc o osoby, które chciały nie tyle oszukać system, co wykorzystać korzystną sytuacje, zaryzykowały, a dzisiaj proszą o pomoc.
Wiele osób dało się jednak nabrać na kredyty frankowe i po latach zmagań udało im się wygrać proces z bankiem. O co konkretnie chodzi? Promotorzy takich kredytów często przedstawiali kredyt we frankach jako życiową szansę, inwestycję bez ryzyka, coś absolutnie pewnego.

Choć sytuacji, gdzie jednostka wygrywa tak poważny proces nie ma wiele, to jednak jest to jakieś światełko w tunelu dla osób, które zostały naciągnięte. Do zgłoszenia i przeprowadzenia takiego procesu będzie nam potrzebny doświadczony prawnik od kredytów.