Właściwości kurtyn paskowych


Kurtyn paskowych używa się po to, by oddzielać od siebie różne fragmenty różnych pomieszczeń. Zazwyczaj wyznaczają one konkretne strefy na magazynach i halach, zastępując tym samym tradycyjne drzwi czy nawet całe ścianki. Kurtyny, w przeciwieństwie właśnie do drzwi oraz ścianek, w żaden sposób nie pogarszają działania szlaków komunikacyjnych. Umożliwiają one pracownikom bezproblemowe poruszanie się po budynku czy lokalu. Nigdy nie są przeszkodą stojącą na drodze, albowiem da się przez nie przejść tak, by nawet nie musieć ich dotykać, co zdecydowanie nie jest możliwe w przypadku gdy pomieszczenia są oddzielane klasycznymi drzwiami z klamką lub uchwytem

Ponadto dużo łatwiej zastosować taką przegrodę PCV niżeli robić specjalne miejsce na zamontowanie zwykłych drzwi. Miękkie paski tworzone ze sztucznych materiałów mogą zawisnąć dosłownie wszędzie. Nawet jeśli nie zostały one uwzględnione w pierwotnym projekcie, a magazyn został już wybudowany, nic nie stoi na przeszkodzie, by wprowadzić je do obiektu w późniejszym czasie i wkomponować je w istniejący już plan pomieszczenia. Paskowe kurtyny pozwalają więc na swobodne zmienianie układów magazynów. Dzięki nim można nawet całkowicie przeorganizować wnętrze lokalu i to bez konieczności decydowania się na jakieś większe remonty czy bardziej skomplikowane prace budowlane.

Szczególnego podkreślenia wymaga też dostępność kurtyn paskowych w dwóch różnych wersjach. Zgłaszając się do firmy wykonującej kurtyny paskowe, niemalże zawsze od razu otrzymuje się do wyboru dwie ich podstawowe odmiany. Pierwsza, używana najczęściej, jest przeznaczona do takiego tradycyjnego pospolitego użytku. Ma ona klasyczne właściwości materiału PCV i sprawdza się w miejscach, które nie mają jakichś szczególnych wymagań. Z kolei drugą propozycją kurtyn paskowych są typowe kurtyny chłodnicze, którym w wyniku różnych zastosowanych technologii nadaje się nieco innych właściwości. Kurtyny chłodnicze są oczywiście w pełni odporne na działanie niskich temperatur. Używa się ich głównie w chłodniach.

Tutaj dowiesz się więcej: https://izolacyjnie.pl/